baluszter, korlátbáb: alacsony, középen általában kiszélesedő eltérő módon díszített ismétlődő építészeti elem. A balusztrádos korlát része, ami szegélyezhet lépcsőket, erkélyeket.
boltív: ív alakú építmény, amit falnyílások áthidalásánál, pillérek összekötésénél alakítunk ki. Alakja szerint lehet félkör, szegmens, ellipszis vagy összetett ívű.
címer: hivatalos jelkép, jelvény ami jellemző színekből, alakokból áll, gyakran pajzs alakú keretben. Jelképezhet egy családot, egy helységet, egy közösséget, de akár cégtábla is lehet.
díszítőelem, díszítés, dekoráció: az építészeti tagolás és a társművészetek esztétikai célú, rendszerint felületi elemeinek összessége. Lehet geometrikus – ( mértani elemekből álló plasztikus dísz), növényi- (a növényvilágból átvett, természethű vagy stilizált elemekből álló dísz) vagy figurális díszítés (emberi vagy állati alakok ábrázolása).
holkerpárkány: az oldalfal és a mennyezet találkozásában elhelyezett díszítőléc. Mennyezetre szerelt függönykarnis takarásakor az elem eltávolodik az oldalfaltól és csak a mennyezetre rögzül.
konzol, gyámkő:építészeti tartóelem, amely a fal síkjából vízszintesen kiugró épületrészt (pld. erkélyt, párkányt) alulról megtámaszt. Belsőtérben is alkalmazzuk akár dísztárgyak vagy szobanövények hangsúlyozásakor.
logós ajándék, reklámtárgy:egy szervezet, egy vállalat jól beazonosítható grafikai ábrájával, emblémájával díszített apró ajándéktárgya.
mintadarab, etalon, prototípus: első példány, amely megelőzi a sorozatgyártásban előállított terméket.
ornamentika: építészetben az épület egyes részeinek felületét díszítő elemek együttese. Főbb fajtái a geometrikus, a növényi és a figurális.
oszlop: kör keresztmetszetű, álló helyzetű hosszúkás építőelem épületrészek tartására vagy díszítésként.
öntőforma: üreges forma, amely alakot ad annak az olvasztott vagy lágy anyagnak, amit beleöntenek.
rabicfal, rabic szerkezet: sodronyhálóra tapasztott gipszes habarcsból készült épületszerkezet. Mai, modern alternatívája a gipszkartonozás.
rejtett világítást takaró párkány: olyan üreges keresztmetszetű párkány, ami általában az oldalfalra rögzül, ebbe kerül a fényforrás és a mennyezet felé szórja a fényt. Jellemzően hangulatvilágításra szolgál.
rozetta, stilizált rózsa: többnyire kerek, néha szögletes, ovális, karéjos szélű díszítmény. Jellemzően csillárok fölé alkalmazzuk.
stukkó: gipsz, homok, esetleg márványliszt és mész, enyves víz és festék keverékéből álló alapanyag, amit főleg belső terek plasztikus díszítésénél, egyes szobrászati munkáknál alkalmazhatunk.
szoborfülke: olyan falsíkba bemélyedő, díszes kialakítású üreg, amelybe kiemelni, hangsúlyozni kívánt szobrot helyeznek el. Általában külön megvilágítással rendelkezik.
Ügyfeleim mondták
Több éve dolgozunk együtt és bátran mondhatom, hogy kiváló munkát végez...